DĚLÁŠ SI REKLAMU?   ŘEKLI TI, ŽE JSI SPAM?

SDĚLENÍ
Zanevřela jsem na web Motorsport.com. Jejich nové členění obrázků značně komplikuje ne prohlížení,ale kopírování...což byl asi účel

REKORD NÁVŠTĚVNOSTI
15.11.2010 106 lidí

Příští závod 27.3.2011 - VC Austrálie

Co se děje

Lewis Hamilton kritizuje Red Bull

22. března 2011 v 18:48 | LadyKris
Nadává jim do limonádových továren a tak podobně...

Určitě víte,že Christian Horner prohlašoval něco o tom,že Hamilton nebude spokojen s dalším neplodným rokem u McLarenu a snad naznačil,že se ho pokouší získat pro sebe...
A milý Lewis na oplátku řekl,že je sice pravda,že se nehodlá spokojit s jedním titulem,ale...
"...Red Bull are not a manufacturer, they are a drinks company..." (nenapadá mě,jak bych to měla přeložit,ale smysl je zcela jasný,takže si to vyložte po svém...)
"Je to společnost prodávající drinky stojící proti dlouhé historii McLarenu a Ferrari."

Také nevěří,že je vrcholná forma Red Bullu dlouhodobějšího charakteru.
"Red Bull tu není tak dlouho jako McLaren nebo Ferrari. Naše týmy představují něco,čeho by oni chtěli dosáhnout. Mnoho let byly vepředu právě Mclaren a Ferrari a teď si přijde nějaký nový tým a skopne je ze špice.Ale naše týmy dělají všechno pro to,abychom skopli my je."

Neoplývá nadšením ani z chování Red Bullu,který evidentně nedává svým jezdcům rovné příležitosti.
Zdá se tedy,že plky kolem možného propojení Hamilton-RedBull jsou zatím zcela nepodložené a zcestné...
Jenže víte,jak to chodí...ne?

Jenson Button a Craig Lowndes si vyměnili své vozy

22. března 2011 v 18:35 | LadyKris
Stalo se tak na pouličním okruhu v Bathurstu pod záštitou jejich společného sponzora,Vodafone.

Craig Lowndes
-australský automobilový závodník
-účastník Formule Ford
-od r.1999 závodní v sérii V8 Supercars (přiznávám se,že o ní dnes slyším poprvé,ale dočetla jsem se,že je to australská soutěž cestovních vozů)

Craig Lowndes driving the McLaren MP4-23 at Bathurst
Jenson Button driving a Triple 8 Holden V8 Supercar at Bathurst
Jenson Button swaps cars with Craig Lowndes for a lap of the Bathurst track

Vettel a Red Bull až do 2014? Nemusí být!

21. března 2011 v 12:19 | LadyKris
Spolumajitel Red Bullu Ditetrich Mateschitz potvrdil v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine, že Vettel bude moci tým předčasně opustit, pokud nebude spokojený.

"Pokud nedokážeme Sebastianovi poskytnout konkurenceschopný vůz a on by nás navzdory platné smlouvě požádal, abychom ho nechali jít, nedokážu si představit, že bychom jeho žádosti nevyhověli," řekl.

Podle Mateschitze se o Vettela zajímaly už všechny top týmy, takže mají v Milton Keynes hodně práce, aby dál stavěli vítězné vozy a nedali Vettelovi důvod k odchodu.

Zdá se,že Šárčin komentář u toho článku že Vettel podepsal novou smlouvu,třeba není daleko od pravdy...

Bláznivý nápad se možná dočká uskutečnění

8. března 2011 v 14:45 | LadyKris
Na nově budovaném okruhu v Austinu/USA možná dojde k realizaci šíleného nápadu s umělým deštěm.
Tato...podle mě naprostá ztřeštěnost sklidila povětšinou odpor,ale našli se i tací,kterým se to zalíbilo.
Hlavní pořadatel závodu v Austinu Tavo Hellmund označil Ecclestonův nápad za "brilantní v několika aspektech." Podle Hellmunda bývají závody na mokré trati působivé a umělý déšť by neměl negativní dopady na návštěvnost (tribuny by zůstaly suché).

"Skutečný talent vždy zazáří na mokru. Menší týmy by se měly radovat, protože déšť vyrovnává podmínky, eliminuje rozdíly v rozpočtech a umožňuje talentům zazářit," dodal Hellmund pro American Statesman.

Jelikož je okruh v Austinu teprve ve výstavbě, je podle Hellmunda v ideální pozici pro realizaci takového nápadu, a proto si o něm s Ecclestonem promluví.

Co k tomu říkám já? Že je to hloupost od hlavy k patě. Co si Bernie ksakru myslí, že je?
Nechtěl by už taky svítit místo slunce? Obíhat kolem Země místo Měsíce? Hrát si na asijské monzuny?
Jestli jsem už předtím uvažovala nad jeho možnou duševní chorobou,teď si už skutečně myslím,že se zbláznil...

V Malajsii se možná pojede za tmy

8. března 2011 v 14:35 | LadyKris
Výkonný ředitel okruhu Razlan Razali přišel minulý měsíc s nápadem uspořádat závod v nočních hodinách alespoň jednou před vypršením současné smlouvy na F1 v roce 2015.

Nyní se mu dostalo podpory od předsedy okruhu Mokhzaniho Mahathira. "Myslím, že noční závod bude zajímavý," řekl pro AFP. "Závod v noci bude chladnější." Příjemnější teploty by měly diváky nalákat na okruh a příznivější vysílací čas evropské diváky k televizním obrazovkám. "Na Kataru a Singapuru vidíme, že to funguje," dodal.

Sepang se ovšem dlouhodobě potýká také s nedostatkem finančních prostředků a okruh by potřeboval opravy a modernizaci. Instalovat osvětlení pro noční závod by nebylo levné, podle Mokhzaniho by se náklady vyšplhaly na 15 miliónů dolarů.

A mě by zajímalo,jestli by někdo chtěl další noční závod...
Třeba já osobně si myslím,že noční závod je něco...jedinečného a zvláštního a mám pocit,že tato výsada by měla zůstat jen Singapuru,který byl jako noční závod i celou dobu zamýšlen...

Valencijské a Jerezské testy

15. února 2011 v 8:50 | LadyKris
Na prvních testech ve Valencii ne všechny týmy měly svůj nový vůz. Nestalo se tak u Force Indie, McLarenu, Virginu a HRT. Zřejmě měli hoši ještě co dodělávat...

První den si zapsal nejdelší čárku Sebastian Vettel, který je coby loňský mistr zřejmě odhodlán všechny ostatní jezdce strašit ve snech dál. Druhý den byl totiž ještě na druhém místě za Fernandem Alonsem. Za zmínku stojí třeba druhé místo Nica Hülkenberga z prvního dne.
Nikdy jsem se o testy nezajímala v nějak vysoké míře, takže mě docela udivilo množství technických závad a selhání... i když... ono je to asi celkem normální, u nových výrobků se musí ještě vychytat chybky...
Třetí a poslední den testů ve Valencii vyhrál Robert Kubica před Adrianem Sutilem a třetím Jensonem Buttonem.

Na druhých letošních testech se už všechny týmy objevily s novým vozem.
Zajímavé je sledovat ohlasy jezdců...Líp se řídí...Nové díly pracují skvěle...Jsem nadmíru spokojen...Letošní model představuje pokrok... Jenže pak se podíváte na dráhu a...co se zjistí? Že je všechno více či méně při starém...
Bohužel mi unikly výsledky prvního dne,ale v druhém zvítězil Michael Schumacher. Je pěkné vidět tak slavné jméno zase na čele...jen aby mu to vydrželo. V pátek si také odbyl svou bourací premiéru Pastor Maldonado,který v důsledku nehody skončil přeposlední. Pomalejší byl už jen Jarno Trulli, který měl technické potíže.
Třetí den vyhrál Nick Heidfeld. Tento nejrychlejší čas mu může pomoct v boji o sedačku Renaultu. Zajímavé je,že druhý kandidát,Bruno Senna,který testoval v neděli, už má jistotu,že závodit nebude.

A teď velmi zajímavý (promiňte mi nadměrný používání tohohle slova) úryvek z F1Sports:
Podle britské BBC se zatím jako dvě nejrychlejší auta jeví ferrari a red bull. Red Bull se podle nejmenovaného zdroje zevnitř týmu jako nejsilnější necítí, inženýry totiž mate různé množství paliva u soupeřů. Pozorovatelé zvenku se ale vesměs shodují, že modrý tým má nad Ferrari výhodu.

Čtvrtý a poslední den byl nejrychlejší Rubens Barrichello,kterému se (jestli se nepletu) jako jedinému povedlo stlačit čas pod 1:20.
Neděle byla poznamenána deštěm, který ale přišel až k samotnému konci, takže nedošlo na žádnou velkou zkoušku nových pneumatik Pirelli. (Na ty si mimochodem stěžovali, že za běžných podmínek vydrží asi deset kol,což se mi zdá opravdu hodně málo. Ale aspoň budou zajímavé závody,to zase jo...)

Teď se vrhnu na fotky a ještě sdělím,že další testy začínají už v pátek!!

Shrnutí událostí

14. února 2011 v 8:54 | LadyKris
Nejzásadnější událostí byla asi nebezpečná havárie Roberta Kubicy, ale začneme od něčeho mírnějšího.

Před Jerezskými testy už měly všechny týmy připraven svůj nový vůz. Zbarvení zůstalo víceméně stejné...říkám víceméně. Vozy Virgin jsou zbarvené více do černa, což mi teda vůbec nevadí - aspoń si je přestanu plést s Ferrari . Na vůz MGP má o něco tmavší stříbrnou než loni a zkombinovanou s uměle zelenou barvou...ale je to hezký, líbí se mi to a nepůsobí to tak chladně jako loňský celostříbrný model. U Ferrari můžeme nalézt několik drobných změn, Williams zatím jezdí s něčím, o čem upřímně doufám,že s tím nepojedou na závod...nelíbí se mi to,je to moc jednotvárný,nudný a moc tmavě modrý Ale jednoznačně největší změnu v tomhle směru prodělal tým HRT, který přešel z ošklivé šedé barvy na krásné bílo-červeno-černé zbarvení. Je to opravdu změna k lepšímu a doufám,že ne poslední

O zbarvení tu ale nešlo. Již na testech představily některé týmy zvláštní technické novinky...a stačily ohlásit,že to ještě zdaleka není vše. Jmenovitě mluvím o McLarenu, který má revolučně vymyšlené otvory v bočnicích...vypadá to velmi zajímavě,ale jak moc velký vliv to má na rychlost vozu uvidíme asi až při prvních závodech, teď nelze moc soudit,protože McLaren slibuje ještě další úpravy.
Druhým týmem,který vymyslel úplně novou věc, je Renault,který si asi řekl,že mít výfuky dozadu je už starý a ohraný... Jejich výfuky směřují dopředu! Jenže když jsem četla,přes co všechno se valí horké plyny...přes chlazení...hydrauliku...kdovíjaká čidla...a spoustu dalších věcí, tvářím se na to docela skepticky... No,uvidíme

Valencijským i Jerezským testům se budu věnovat ve zvláštním článku.


A co k havárii Roberta Kubici? Myslím,že není nutné se o ní obšírně vyjadřovat...
Andorská rallye,6.2.2011...strach o záchranu,poté funkčnost pravé ruky...rozsáhlá zranění...
Návrat letos vyloučen -> Renault shání nového jezdce.
Mělo se rozhodnout přes jerezské testy mezi Nickem Heidfeldem a Brunem Sennou.
(Nevím o ničem,že by už někoho vybrali...vy jo?)

Dnes prezentace Lotusu, Lotusu a Sauberu

31. ledna 2011 v 7:42 | LadyKris
Týmy jsou přesunuty ve Valencii, kde zítra začnou testy a kde dnes můžeme sledovat oficiální představení vozů Lotus-Renaultu, Team Lotus a Sauberu.

Dnes prezentace Ferrari

28. ledna 2011 v 7:40 | LadyKris
Údajně bude sledovatelná i na internetu...dnes od 10.00 (škoda,že musím sedět ve škole!!!)

Nový vůz Ferrari ponese název F150. Souvisí to s výročím 150 let od sjednocení Itálie.
Také má být ozdoben italskou trikolorou, která se dříve na autě objevovala pouze minimálně (např. na bočnicích).

U Force India už mají jezdce

28. ledna 2011 v 7:38 | LadyKris
Jezdecká sestava myslím není nijak překvapivá.
Do vozů budou usedat Adrian Sutil a Paul di Resta.

O to překvapivější je ale náhradník - stal se jím Nico Hülkenberg.
 "Co se týče Nica, podepsat s ním byla až moc dobrá příležitost na to, abychom si ji nechali utéct," komentoval Mallya.

Force India F1 Team Highlight

P. di Resta: "Stát se jezdcem F1 bylo mojí dlouhodobou ambicí, chtěl jsem to už od chvíle, kdy jsem poprvé usedl do motokáry," vzpomínal. "Je to úžasný pocit, že se mi to podařilo."

A.Sutil: "Vždy jsem říkal, že se u tohoto týmu cítím dobře, je jako rodina," uvedl. "A když se cítíte dobře, věříte si a můžete jezdit na maximum. Spolu jsme během uplynulých let dosáhli pokroku a jsem nadšený, že budu součástí týmu, až udělá další krok, což snad bude znamenat, že se staneme přední stájí."

N. Hülkenberg: "Jsem rád, že můžu v roce 2011 zůstat ve formuli 1," přiznal. "Oceňuji, že mi tým věří a podepsal se mnou dlouhodobou smlouvu. Udělám maximum, abych naplnil očekávání."
(No,vzpomínám si na ty silácké řeči,i když ty vedl především manažer Willi Weber, týkající se toho,že Nico určitě příští rok bude závodit....)


Jak se tým vypořádá s Vitantoniem Liuzzim, zatím neuvedl. Jediná volná závodní sedačka zůstává u týmu HRT a jeho šéf Colin Kolles nedávno přiznal, že vyčkává právě na uzavření soupisky Force Indie. Můžeme se tedy dočkat u HRT jezdecké dvojice Liuzzi - Karthikeyan?

VC Austrálie v ohrožení

24. ledna 2011 v 12:21 | LadyKris
Melbourne a velká cena v něm se konající mají rok od roku větší a větší ztráty.
V roce 2015 také vyprší smlouva. Pro další vývoj jsou podle melbournského starosty čtyři možnosti:

  • přesunutí závodu do jiné země
  • noční VC v jiném městě
  • modernizace okruhu a setrvání v kalendáři
  • město se vzdá pořádání VC

Podle šéfa GP Austrálie Rona Walkera přinese závod formule 1 do místní ekonomiky 160 miliónů dolarů, proto je chybné uvažovat o jejím zrušení. Navíc se podle něj pořadatelům daří každý rok snižovat náklady.

O velké ceně Austrálie se mluví už nějakou dobu. Nevzpomínám si, jestli figurovala i na tom škrtacím seznamu,když se mluvilo o rozšiřování kalendáře a nových okruzích v nových zemích, ale jestli se zruší, bude mi to moc líto. Kdyby škrtli rovnou třeba Valencii...

Aféra HRT&FOTA

14. ledna 2011 v 20:37 | LadyKris
Tým HRT loni v prosinci opustil Asociaci týmů FOTA.
Mluvčí týmu k tomu řekl: "Hispania Racing přeje FOTA mnoho úspěchů. Ale pro malý tým, jako jsme my, to nemělo smysl, bylo v tom moc politiky."

Jenže odchod HRT nebyl ničím objasněn a vyrojily se různé spekulace. Nejprve vyšla mlžná informace, že FOTA hájila především zájmy velkých týmů. Hned nato FOTA uveřejnila, že tým Hispania nezaplatil členský poplatek (100 000 eur). Tato dlužná částka se vztahovala k roku 2010.

(Kdyby se za další rok ve FOTA platilo předem, bylo by jasné,že tým má finanční potíže a každých sto táců se hodí...ale takhle se objevuje víc otázek než odpovědí.)

Colin Kolles: "Pravda je, že jsme z FOTA odešli proto, že hájí zájmy jen velkých týmů. Například nerozděluje příjmy za získané body rovnocenně, jak bylo v plánu.
Rozdíl mezi příjmy z prodeje TV práv se zdá být příliš velký mezi 10. místem, které získá 36 miliónů dolarů, a 11. místem, které získá 10 miliónů dolarů. Tak proč by měl být vstupní poplatek stejný pro všechny?"

Dále dodává: "Raději své peníze investujeme do vozu, než abychom platili poplatky, z kterých nic nemáme." (Což se jim v nadcházející sezoně určitě bude hodit,nechtějí-li být opět beznadějně poslední...)

Sečteno a podtrženo: Peníze v tom nejsou, šlo o politiku. (Otázkou ale je, komu z té bandy formuláků se dá věřit )

To je tak asi vše,co se dá v současné době načerpat a pochopit...jako zdroj těchto informací uvádím (asi již tradiční) F1Sports.cz

Jezdci Ferrari si stěžují na volanty

14. ledna 2011 v 20:27 | LadyKris
Ne že by se jim nelíbil design nebo tak podobně - stěžují si hlavně na nepřehlednost,přetlačítkovanost a v důsledku toho horší soustředění na trati...

"Pokud se špatně rozhodnete a máte za sebou tři auta, můžete se během chvilky propadnout z prvního na čtvrté místo. Na volantu musíme dělat hodně věcí a při tom řídit auto," uvedl Felipe Massa. "Dá se to zvládnout, ale z pohledu jezdce to není zrovna úžasné. V každé zatáčce musíte stisknout tři nebo čtyři tlačítka, což už je moc."

Podle Fernanda Alonsa je řízení formule 1 čím dál těžší kvůli všem úkonům, které musí jezdec na volantu provádět. "Aniž bychom si to uvědomovali, ztrácíme soustředění na řízení," řekl.

....Návrat systémů na rekuperaci kinetické energie sice znamená tlačítko na volantu navíc ve srovnání s minulým rokem, přesto je pro Massu v něčem pozitivní. Hmotnost jezdce totiž bude znovu velmi důležitá. "V roce 2011 bude důležitý každý kilogram. Naštěstí jsem asi nejlehčí jezdec formule 1," dodal. ()

Nové Ferrari 2011?

6. ledna 2011 v 7:32 | LadyKris
Tento odkaz jsem objevila v jedné diskuzi na F1Sports.cz

Bylo k němu taky několik komentářů,že je to blbost,že toto není nové Ferrari...
ale neukázat vám ho by byla škoda.

Na první pohled mi přišlo skoro stejné, ale...papírová šipka vedoucí k zadnímu křídlu (),jiné boky,jiné zavěšení zadních kol,složitější přední křídlo...


Adam Parr o Maldonadovi

3. ledna 2011 v 7:33 | LadyKris
Nedá se nic dělat, já vám to prostě musím okopírovat celý a přidám k tomu vlastní poznámky...
Osobně si myslím, že celý tenhle rozhovor je vlastně jen jedno velký mlžení. Možná jsem trochu moc přísná, ale posuďte sami.

Vedoucí týmu Williams Adam Parr ujišťuje, že Williams angažoval Pastora Maldonada na základě talentu. S jezdcem chce britská stáj spolupracovat dlouhodobě.
(...aby ne, když má za sebou takový sponzory...)

Úřadující šampión série GP2 Pastor Maldonado z Venezuely bude v letošní sezoně závodit za Williams, kde nahradí Němce Nika Hülkenberga. Spekuluje se, že na jeho angažmá má zásluhu především silný sponzor. Vedoucí týmu Williams Adam Parr to ale popírá.


 
 

Reklama
Reklama