DĚLÁŠ SI REKLAMU?   ŘEKLI TI, ŽE JSI SPAM?

SDĚLENÍ
Zanevřela jsem na web Motorsport.com. Jejich nové členění obrázků značně komplikuje ne prohlížení,ale kopírování...což byl asi účel

REKORD NÁVŠTĚVNOSTI
15.11.2010 106 lidí

Příští závod 27.3.2011 - VC Austrálie

Listopad 2010

Vitalij má u Renaultu skoro jistotu

30. listopadu 2010 v 8:48 | LadyKris |  Co se děje
Myslím,že je nutné pro pochopení ten článek přepsat celý...Takže tak.
Komu se to nechce číst: v kostce: Podle Gerarda Lopeze má Vitalij místo jisté, údajně ne proto,že potřebují peníze ruských sponzorů,ale proto,že pod tou slupkou nejistoty,havárií a mdlých výkonů se skrývá opravdu dobrý jezdec,který získal šanci se ukázat až v posledním závodě sezony.


Majitel týmu Renault Gérard Lopez přiznal, že Vitalij Petrov stoupl v jeho očích díky souboji, který svedl s Fernandem Alonsem v Abú Zabí. K prodloužení smlouvy teď Rusovi stačí správně odpovědět na otázky týmu.

"V Abú Zabí ukázal, že když chce, tak umí," řekl Lopez o Petrovovi pro Espn. "Není důvod, aby Vitalij nepatřil během své kariéry mezi pět nebo šest nejlepších jezdců. Abú Zabí nás přimělo přehodnotit jeho pozici a rádi bychom s ním podepsali, ale teď je pryč. My bychom si s ním rádi sedli, podívali se mu do očí a zjistili, jestli to, co dokázal v Abú Zabí v závodě, může zopakovat v příští sezóně v trénincích, kvalifikacích a závodech."

Podle Lopeze předvedl Petrov v poslední Grand Prix výkon, který si zaslouží zvláštní pozornost. "Znám hodně jezdců a mnozí z nich jsou mými přáteli, ale neznám žádného nováčka nebo dokonce zkušenějšího jezdce, který by dokázal za sebou udržet Alonsa 40 kol, a to ne agresivním blokováním, ale jen rychlou a konzistentní jízdou," řekl.

Petrov předvedl, že závodit umí, takže místo pro další sezónu má u Renaultu téměř jisté. Teď jen záleží, jak se postaví ke svým chybám. "Vypadá to dobře, ale neuzavřeme to, dokud si nesedneme a nedostaneme odpovědi na věci, které se nám nelíbily," vysvětloval Lopez. "Pokud se nám ty odpovědi budou líbit, bude příští rok jezdit."

Majitel týmu Renault zároveň popřel, že by Petrova potřeboval kvůli jeho sponzorům. Vazba na ruský trh je podle něj sice užitečná, ale finance by Francouzi mohli získat i jinak. "Určitě to není věc peněz, protože je tu mnoho jezdců, kteří jsou ochotni za místo zaplatit hodně peněz, a jde o mnohem větší částky, než by přinesl jakýkoliv sponzor Vitalije," dodal.

Rozhodnuto o osudu Petrova by mělo být v první polovině prosince.


Race of Champions

28. listopadu 2010 v 19:01 | LadyKris |  Ostatní
Závod národů vyhráli...no jo,Vettel&Schumacher. Už počtvrté. Začíná mi to podezřele připomínat Českého Slavíka,kategorie Zpěvák...

Mezi jezdci vyhrál Filipe Albuquerque

Závod se konal v Düsseldorfu, Esprit Arena.


Paul di Resta je šampionem DTM!

28. listopadu 2010 v 18:26 | LadyKris |  Co se děje
Normálně se jiným sériím nevěnuju,ale tohle považuju za poměrně důležité. Souvisí to s Mercedesem a jeho přemlouváním Force India,aby jako závodního jezdce angažovali právě Paula.


První řeči o KERS

26. listopadu 2010 v 20:42 | LadyKris |  Co se děje
Zaprvé: Vypadá to,že Honda se chce do F1 aspoň částečně vrátit. Celé dva roky pilně vyvíjela systém KERS a nyní jej představuje. Jeho provedení vypadá nezvykle. Podrobnější informace zde


Zadruhé: Jenson Button už vyjádřil svůj názor na používání systému KERS a vůbec o nových předpisech na příští rok.
Přestože s KERS nemá žádné zkušenosti, domnívá se,že vozy využívající motory a KERS Mercedes budou ve výhodě. Myslím si,že pokud KERS bude pracovat bez chyb a konat svou funkci, rozhodně to bude platit-vždyť už jen samotné motory Mercedes jsou považovány za nejlepší.
Je mu ale líto,že při zavedení nastavitelných zadních křídel budou přední pevná.

"Je škoda, že při tom přijdeme o nastavitelné přední křídlo, takže vyvážení vozu se bude hledat těžko. Na začátku závodu máme 150 kg paliva a na konci 5 kg, takže vyvážení bude hodně jiné a bude to pro nás těžké. Uvidíte hodně vozů s přetáčivým a nedotáčivým chováním, přičemž jezdci to nebudou moci změnit."

Vypadá to na strategický tah jak udělat závody zajímavé. I když - stačí se podívat na mou sestru a zjistíte, že závod se nemusí stát zajímavým jen předjížděním...ale třeba i osazenstvem vozidel...

Kamuj tak snadno předjíždí,protože....

26. listopadu 2010 v 20:26 | LadyKris |  Co se děje
Toto je úryvek z rozhovoru s Kamujem,který celý najdete TADY

Jaké je vaše tajemství pro předjíždění?
KK: "Protože jsem Japonec, mám malé oči, takže ostatní jezdce nevidím."


Renault stále neví

26. listopadu 2010 v 20:07 | LadyKris |  Co se děje
Renault stále váhá, jestli v příští sezoně posadí za volant opět Vitalije Petrova.

Gerard Lopez: "Musíme vyhodnotit všechno dobré a špatné, co udělal. Investovali jsme do něj rok a teoreticky by měl v druhé sezóně ukázat, čeho je skutečně schopný. Dospěl během posledních týdnů sezóny? Protože nás stál nemálo bodů a peněz..."

"Mezi mladými piloty je Vitalij určitě nejrychlejší," hodnotil Lopez. "Čtyřicet kol neudržíte za sebou Fernanda Alonsa bojujícího o titul jen tak... Ale schází mu soustředění a dělá katastrofální chyby, které ničí naše auta. Otázka teď zní, jestli do něj máme dál investovat, nebo ho necháme po roce investic být?"

Kromě Vitalije se hodně mluví o jménech Sutil-Glock-Heidfeld.
Adrian a Timo nejspíš zůstanou kde jsou, ale Nick místo nemá a...navíc je kamarád s Lopezem!

A jedna zajímavá věc: Pokud by Petrov u Renaultu skončil, získal by podle jeho manažerky Oxany Kosačenkové závodní sedačku v jiném týmu, takže by ve formuli 1 dál závodil.

Záhada sídla Rosbergů II.

17. listopadu 2010 v 20:48 | LadyKris |  Povídky
Croissanty a teplá káva - balzám na Nicovu duši. Tyhle honičky za snídaní nebyly časté, ale postupem času čím dál mazanější a rafinovanější. Nejnovějším trikem byly různé psychologické podvůdky jako fluorescentní nápis v šatně-brzy ráno za tmy bylo nutno rozsvítit a písmo tedy nebylo vidět,ale později, v šeru, kdy už Nico necítil potřebu hmatat po vypínači, splnil svůj účel. Vivian to bezpochyby bavilo, ale Nicovi se nezamlouvalo, že si s ním někdo tahle pohrává.
Když nad tím vším tak přemýšlel, zatímco dopíjel poslední zbytky kávy, uslyšel v patře kroky.
"Vivian? Já myslel,že jsi v práci..."
Vyběhl po schodech nahoru, ale zvuk mezitím ustal.
"Jo. Aha. Další z tvých triků, jak mě prohnat celým domem, abych o ničem nevěděl a nic nenašel. Ale touhle cestičkou už znova nepůjdu. Mám toho plný zuby a vůbec, odcházím na trénink!"
položil nohu na schod, ale ozval se další podivný zvuk. Snad něco jako žuchnutí? Nebo dupnutí?
Rozzlobeně se obrátil a zakřičel do chodbičky v patře:
"Na tohle ti neskočím!"
Ale když byl v půli cesty dolů a uslyšel vrznutí dveří...
Vyběhl zpátky nahoru a rozrazil dveře do obou ložnic i do koupelny. Nikde nikdo. Co to má být? Počítače tam nejsou. Obě hi-fi soupravy jsou odpojené ze zásuvky, stejně jako televize i malé rádio v koupelně. Všechno neporušené. Snad jen jako by deka byla srovnána maličko jinak...ale to je vše. Rozkřikl se:
"Tak. A máš to, Viv. Už jsem se z tebe zbláznil. Jsem na odpis! Nebudu moct pracovat! Tohle jsi chtěla? Že když jsem já doma, ty nutně musíš do práce, ale když jsi doma ty, já musím být taky? Jo. No jo! Teď se ti to povedlo. Dokonale. Nazdar!"
Zkontroloval si hodinky - měl to tak akorát, trénink začínal v devět hodin a bylo teprve po osmé...než tam dojede...připraví se... - a popadl svou tašku se sportovním oblečením. Aby si pročistil hlavu, důkladně za sebou práskl vchodovými dveřmi. Vztekle odrázoval k autu, nasedl a začal od domu couvat k silnici.
Snažil se nepřipouštět si to, ale nedávný spor s Vivian na téma Ty-jsi-šíleně-málo-doma mu nasadil do mozku brouka a ten si teď pochutnal na jeho náladě.
Navíc - byla to pravda, nebo ošklivý sen? V patře v jednom okně... jako by někdo stál za záclonou.
"Ááááúúúíííí!!!" hrozivě zoufalý výkřik rozčísl mírumilovné ticho.
Nico vyběhl z auta, chvíli rozrušeně zápolil se zámkem hlavních dveří. Dostal se dovnitř, vůbec se nenamáhal zout a hnal se do koupelny. Strčil svou předtím extrémně dlouho opečovávanou a upravovanou hlavu pod kohoutek. Zatáhl za chromovanou páku a když mu chladná voda rozmáčela vlasy, zhluboka si povzdechl.

V dalším díku tohoto příběhu: Nico v domě objeví známky nějaké nezvané návštěvy, myslí si, že se mu to všechno jen zdá a ze strachu o své zdraví přivolá psychiatra.

HLAVNÍ MENU

16. listopadu 2010 v 20:58 | LadyKris

První den testů pro mladíky

16. listopadu 2010 v 19:13 | LadyKris |  Co se děje
P.JezdecTýmČasZtráta
 1.  Daniel Ricciardo      Red Bull    1:39,616
 2. Oliver Turvey         McLaren     1:40,7251,109
 3. Antonio Felix da Costa Force India 1:41,3811,765
 4. Esteban Gutierrez      Sauber      1:41,4321,816
 5.  Dean Stoneman         Williams    1:41,5221,906
 6.  Michail Alešin        Renault     1:42,0732,457
 7. Jean-Eric Vergne       Toro Rosso  1:42,4892,873
 8. Paul di Resta          Force India 1:42,7363,120
 9.  Sam Bird               Mercedes    1:42,9853,369
10.  Jerome D'Ambrosio      Virgin     1:43,5183,902
11.  Pastor Maldonado      HRT         1:43,7504,134
12.  Jules Bianchi          Ferrari     1:43,8944,278
13. Rodolfo Gonzalez             Lotus  1:44,9245,308
14. Rio HaryantoVirgin  1:49,4399,823


Poprvé slyším jméno Rio Haryanto...budu se muset poohlédnout,kdo to je.
Ráda vidím Estebana na 4.místě

Zítra se můžeme těšit na Pepču Krále, který pojede za HRT. Držím palce!

Sebiho bratr

16. listopadu 2010 v 9:35 | LadyKris |  Sebastian Vettel
Zajímalo by mě,jestli se taky montuje do závodění...Fabian jeden...


Esteban v Abu Dhabi

16. listopadu 2010 v 9:30 | LadyKris |  Esteban Gutierrez
Hmm...ty fotky jsou vesměs poměrně podivný,ale co

No,tahle zrovna se mi líbíNěco pro mou sestru

16. listopadu 2010 v 9:26 | LadyKris |  Jaime Alguersuari

Cvak!

16. listopadu 2010 v 9:24 | LadyKris |  Sebastian Vettel

Virgin má nové sponzory

16. listopadu 2010 v 9:23 | LadyKris |  Co se děje
Russians are coming again. Sponzorem Virginu je ruská společnost Marussia Motors.
Společné focení

16. listopadu 2010 v 9:18 | LadyKris |  Ostatní
(z 12.11....pátek)

Hrozně se mi líbí ten hotel v pozadí