DĚLÁŠ SI REKLAMU?   ŘEKLI TI, ŽE JSI SPAM?

SDĚLENÍ
Zanevřela jsem na web Motorsport.com. Jejich nové členění obrázků značně komplikuje ne prohlížení,ale kopírování...což byl asi účel

REKORD NÁVŠTĚVNOSTI
15.11.2010 106 lidí

Příští závod 27.3.2011 - VC Austrálie

Březen 2009

Tapeta s výběrem pilotů F1

31. března 2009 v 20:33 | Frii605 |  Ostatní
TAPETA S VÝBĚREM PILOTŮ F1

Tapetku jsem tvořila na přání mé kamarádky vám dobře známé eMeŠ a nevím,zda mi dovolí mít ji na blogu... páč prostě byla spešl pro ni... Takže se nedivte jestli zítra navštívíte blog a ona tu nebude...


VC Austrálie 2009

29. března 2009 v 20:06 | Frii605 |  Výsledky
VC AUSTRÁLIE 2009

Téma: Difuzory
Týmy Brawn GP,Williams a Toyota v tomto závodě použily difuzory (zařízení,které přečerpává vzduch,vlastně aerodynamické), které ne tak úplně vyhovují pravidlům. Jsou totiž o něco větší,což týmy omlouvají tím,že to,co přesahuje předepsaný rozměr, je ochrana proti nárazům a otřesům. Přitom to má být normální fungující součást difuzoru (takto nějak to popsali komentátoři TV Nova). A co na to já? No,myslím si,že by týmy měly na příští VC raději použít difuzor správných rozměrů. Za prvé proto,že tím předejdou případným mediálním aférkám a za druhé proto,že by se vyhnuly pokutám,které určitě třeba Brawn GP do začátku moc nepomůžou...

Téma: KERS
Tak to je fakt dobrá věcička. KERS je systém,který přeměňuje přebytečnou energii z brždění v elektřinu,kterou ukládá do baterie. Z baterie ji potom jezdec může vyčerpat,kdykoli potřebuje, jeho vozu se na několik vteřin zvýší výkon a tím pádem rychlost. (Něco jako pokud jste viděli Rychle a zběsile,tak ty jejich flašky s dusíkem.) KERS je mimořádně ekologická věc,protože energie z brždění by jinak přišla vniveč. No a mimo jiné,diváci se víc pobaví,KERS se dá totiž fakt dobře použít při soubojích na trati...Fakt super,no ne?

Téma: Aerodynamika
Tak tahle sezóna je fakt sezóna změn. Jestli jste koukali na studio před závodem,pak jste taky museli vidět ten klip,kde byly popsaný změny jen na autě. Přední přítlačné křídlo-mnohem nižší a širší. Aerodynamické prvky na bocích-všecky v tahu. Zadní přítlačné křídlo-vyšší,užší. Celkově auto-delší,víc při zemi. Fakt hustý. Formule na pohled není tak pěkná,jako loni,ale závod byl fakt pěknej až dost...

Téma: Pneumatiky bez vzorku
Jo,pneumatiky bez vzorku...Údajně se naposledy používaly zhruba před...14 lety? Nepamatuju si přesně číslo. Tyhle pneumatiky mají mít lepší přilnavost. A jestli jste si všimli,asi to je fakt pravda,protože je použilo docela dost jezdců...

Téma: Testy před sezonou a kvalifikace
Já vím,že vás ty žvásty už nebavěj,ale co kdyby někdo nesledoval dění před sezonou? Slibuju,že příště toho bude míň... Testy před sezonou byly fakt hooodně zajímavý. Pro fandy McLarenu určitě šok,pro fandy Ferrari nespokojenost,pro nezaujaté super zábava. No aby taky ne,vždyť McLaren byl ve všech testech hodně hluboko a Ferrari taky nijak zvlášť nezářilo... Zato kdo se rozhodl svou přízeň věnovat novému Brawn GP,mohl zářit štěstím. Poslední testy totiž suverénně vyhrál právě tenhle tým a stejně tak kvalifikaci.
V kvalifikaci to byla celkem mela. První část dopadla celkem podle očekávání,i když Hamilton prolezl do druhé části fakt jen o kousek a to zrovna v plánu asi nebylo. Ale v druhé skončil např Nick Heidfeld a ten měl určitě na víc a taky L.Hamilton. Ten totiž druhou část vůbec nejel kvůli problémům s převodovkou. A co ta třetí část? Neskutečná suverénnost Brawn GP,super čas Vettela a Kubicy. Massa sedmý,Raikkonen devátý... Jenže do pořadí ještě hmátla komise. Na konec startovního pole vyšoupla Hamiltona,který musel vyměnit špatnou převodovku. Taky si posvítila na Toyoty,které nakonec odstartovaly z boxů kvůli "příliš pružnému zadnímu přítlačnému křídlu".
Výsledky kvalifikace:
01. Button
02.Barichello
03.Vettel
04.Kubica
05.Rosberg
06.Massa
07.Raikkonen
08.Webber
09.Heidfeld
10.Alonso
11.Nakajima
12.Kovalainen
13.Buemi
14.Piquet
15.Fisichella
16.Sutil
17.Bourdais
18.Hamilton
19.Glock
20.Trulli


Téma: Závod
Závod byl taky docela masooo! Na startu zaspal Barichello a propadl se z druhého místa. Naopak vydělal Massa,který se dostal na třetí místo. Hned na začátku vypadl Kovalainen. První drama předvedl Nakajima,který zaparkoval svůj vůz po nárazu do zdi a způsobil výjezd Safety caru. Únik Buttona s Vettelem se tedy vynuloval. Při prvních zastávkách se na třetí místo přes Massu dostal Kubica,který několik kol před cílem dojel druhého Vettela a ve snaze ho předjet došlo mezi nimi ke kolizi,po které oba narazili do zdi.Zapříčinili opět výjezd Safety car a závod už se jenom dojížděl. Na druhé místo se tak vrátil Barichello a na třetí se dostal Trulli. Za ním dokroužil v závodě nenápadný Hamilton. Trulli byl ale po závodě penalizován za předjíždění při Safety car a odsunul se až na 12. místo. V příštím závodě bude také startovat o 10 míst níže,než si vyjede v kvalifikaci.

Výsledky závodu:
1.Button
2.Barichello
3.Hamilton
4.Glock
5.Alonso
6.Rosberg
7.Buemi
8.Bourdais
9.Sutil
10.Heidfeld
11.Fisichella
12.Trulli
13.Webber
14.Vettel (+ 2 kola)
15.Kubica (+ 2 kola)
16.Raikkonen (+ 3 kola)
ostatní nebyli klasifikováni(klasifikování jsou i ti,kteří vypadnou max 3 kola před koncem)


Valencia

23. března 2009 v 12:36 | Frii605 |  Okruhy F1
VALENCIA
Stát: Španělsko

Město: Valencia

Délka:

Počet kol:

Díky úspěchům Fernanda Alonsa získalo Španělsko v roce 2008 možnost pořádat dvě Velké ceny. Tradiční závod na katalánském okruhu v Barceloně doplní nový městský okruh ve Valencii.


Yas Marina Circuit

23. března 2009 v 12:35 | Frii605 |  Okruhy F1
YAS MARINA CIRCUIT


Stát: Spojené arabské emiráty

Město: Abu Dhabi

Počet kol: 56

Délka: 5600 m

Yas Marina circuit bude mít premiéru ve formuli 1 na konci sezóny 2009. Okruh, který navrhl architekt Hermann Tilke, se nachází na Yas Islandu nedaleko města Abú Zabí. Okruh bude dokončen v průběhu roku 2009 a bude součástí zabávního komplexu, v kterém se mimo jiné nachází i Ferrari World. Okruh má celkem 20 zatáček.
Kalendář sezony 2009

23. března 2009 v 12:29 | Frii605 |  F1 Sezona 2009
KALENDÁŘ SEZONY 2009

29.3. GP Austrálie


19.4. GP Číny24.5. GP Monaka

23.8. GP Evropy

30.8. GP Belgie


Blend s Martinem Růžičkou

20. března 2009 v 7:56 | Frii605 |  Články starého blogu
BLEND-MARTIN RŮŽIČKABude nové menu

17. března 2009 v 19:59 | Frii605 |  Já,LadyKris&News
BUDE NOVÉ MENU!!!

Ano,čtete fakt dobře!

Plánuju nový menu. Abyste se vyznali. Je tu už dost rubrik a tak se pokusím vytvořit rozcestníky,
které by zahrnuly fakt dost přehledně mnohem víc článků a rubrik než kdyby každá věc měla rubriku zvlášť...

Začínám s tím právě teď a to roztříděním složky Obrázky&Animace...

A budu pokračovat!!!

Tak zdarec...

Frii605

Blend s Jánem Lašákem

17. března 2009 v 19:54 | Frii605 |  Články starého blogu
BLEND S JÁNEM LAŠÁKEM


New povídka...

11. března 2009 v 7:38 | Frii605 |  Já,LadyKris&News
NEW POVÍDKA

Dobré ránko...

Dnes,tedy 11.3.....(má moje ségra narozky,ale to vás nezájem...) jsem dopsala novou povídku.

Nevím,jestli je lepší,než ta první,nevím,jestli je horší,než ta první,takže KOUKEJTE HODNOTIT!!!!
(Samo že v komentářích)

Se soutěží o nej design to pořád vypadá špatně,stále se nikdo nehlásí a zbývá už jenom 9 DNÍ!!
(Jestli pořád váháš,zda soutěžit,tak přestaň a přihlaš se....)

Jo a k tý povídce...původně se jmenovala Skluzavka,ale tenhle název mi přijde...honosnější.
A taky Skluzavka moc zavádí k dětským hřištím a příběhům z mateřské školky...

Takže Cesta zpět je trnitá...

Já ale doufám,že cesta zpět na můj blog pro vás trnitá nebude!!!

Děkuji za návštěvu a několik sekund věnovaných mým kecům...

Papík,
Frii605

Povídka č.2-Cesta zpět je trnitá

11. března 2009 v 7:33 | Frii605 |  Povídky
POVÍDKA Č.2-CESTA ZPĚT JE TRNITÁ

"Čau Karol. Co to smolíš?" Marie pozorovala rychle píšící spolužačku. "Zase jsem zapomněla na úkol. Naštěstí už to skoro mám." "Cože? Úkol?" Marča se zděsila,bleskurychle z batohu vytáhla sešit a penál a začala od Karol opisovat. "Už to mám,vezmi si to k sobě." "Tak dík!" Karol si vzdychla. Jak postupně přicházeli spolužáci,její sešit koloval skoro mezi všemi. "Hele,vysvětlíš mi to? Nejde mi to do hlavy proč to tady máš takhle." Petr se posadil vedle Karolíny. "Ukaž." Karolína,pro všechny Karol,nahlédla k němu do sešitu. "Tady ti něco chybí." "Aha,no tak to můžu počítat znova. Díky." Petr se usmál a šel si opravit špatný příklad.

***************************************************************************

Nenávidím úterky! Vždycky před zvoněním sotva vidím svůj sešit na matiku. Mám dojem,že snad nikdo úkoly nepíše a pak ode mě opisujou. Ach joo!

"Karol? Nevychází mi to,pořád to nechápu. Vysvětlíš mi to?" Karolína se zatvářila kysele,ale kývla. "Koukni. Zkus třeba tenhle příklad. Nejdřív se podívej,co můžeš rozložit." Hanka poslušně rozložila jmenovatele. "Ještě to není všechno." "A jo,ještě tohle se dá." "Tak. Teď se podívej,co máš kde stejný a co by se dalo zkrátit." "Tady to k+2 a k+2?" "No. A ještě další,nevidíš to??" "Vidím,vidím. Tady 3l a 3l." "Tak. A teď jednoduše vynásob nahoře a dole a máš výsledek. "Jé,to je super! Už to mám asi dobře. Ty jsi zlatá,díky moc!"
Hanka zazářila a zasedla do své lavice dopočítat zbylé příklady.


Štvou mě. Všichni. Už zas mám úplně zkaženou náladu a to jsem si říkala,že by dneska mohl aspoń někdo úkol mít. Zajímalo by mě,co by všichni dělali,kdybych jednou úkol nenapsala.


O týden později,pátek před chemií...
"Marčo? Co ty budeš dělat až ti jednou přestanu půjčovat sešit?" Karol,zatím ještě docela dobře naladěná,se o sebe rozhodla trošku prát. "No,asi bych šla za Leninou,ale od té nikdy nic nepochopím. A přece bys mě v tom nenechala!"


Tak to se,holka,pleteš…


Karol se nálada úplně zkazila. "Karol? Prosím,kolik tam mělo být kyselin dusičných? Vycházejí mi to hlouposti." Marek se trochu lekl Karolina výrazu,ale strach z další pětky z chemie byl větší než strach z Karol. "Do háje,jděte už všichni někam! Není přestávka,kdy bych měla chvilku klidu!!" zaječela Karol. Pak se trochu zklidnila. "Ukaž," štěkla na Marka." Máš tady moc bromidů,to je jasný,že ti to pak nevyjde," řekla vztekle,ale tužkou špatnou rovnici opravila. "Promiň,nechtěl jsem tě naštvat. Půjdeš dneska do parku?" Marek byl Karolínin kamarád. Vlastně se poznali v parku na sídlišti v Troji,kde oba bydleli. Bylo léto a Marek sám trochu opuštěně bloumal po svém novém bydlišti. Karol ho málem srazila,když jela na kole a tak se vlastně poznali. V září,ke Karolině i Markově radosti,skončil Marek v jejich pochybné třídě. "Jo,půjdu. Vezmu i Sandyho." "Skvělý. Tak já mu zase vezmu maso od oběda. A večer jdeme do Odry. Nechceš jít s náma?" "Ne," řekla podrážděně Karol. Věděla,že Marek je problematický,že kouří,chodí do Odry s pochybnou partou složenou ze spolužáků a spolužaček a kdoví co ještě. Před ní se ale choval úplně normálně. Věděl totiž, že Karol podobné lidi (snad až na něj) odsuzuje. Jednou si před ní zapálil a strašlivě se pohádali. Dlouho mu pak trvalo,než si ji zase usmířil. Od té doby si dával pozor.


Ach joo! Zajímalo by mě,proč se jí do Odry nechce. Je to tam bezva. Uznávám,že jsou tam lidi,který ona nebere,ale kdo ji nutí kouřit a pít? Karol,nechceš jít aspoň jednou jedinkrát?


Zase jedno vytáčivé úterý...
Karol zase přišla do školy dlooouho před zvonením a začala škrábat úkol z matematiky. Přicházející spolužáci opět škemrali o správné řešení. "Karol? Máš ten úkol?" "Ještě jeden přijde a neřeknu ani to táhni někam!" zamumlala si pro sebe. "Co chceš?" "Nevychází mi to. Co tam mám zase špatně?" Petr se zoufale sesypal na volnou židli v Karolině lavici. "Neumíš násobit mnohočleny,tím to bude," odsekla jedovatě Karol. "Víš,zajímalo by mě,proč jsi poslední dobou taková zlá a nepřístupná..." "chceš to vědět? Vážně to chceš vědět?" vyletěla Karol. Bázlivý Petr se zatvářil zmateně,ale statečně přikývl.
"Tak já ti to teda řeknu,když to tak moc chceš vědět! Zkus si to se mnou na jeden den vyměnit! Jeden jedinej den a celej můj život ti poleze na nervy! Nesnáším svůj mozek! Nenávidím celou třídu za to,jak se chová! Všihcni jsou úplně leví a musej pořád chodit za mnou! ZA MNOU! Vždyť přece nejsem jediná chytrá..." Poslední větu už spíš vzlykala než ječela. Sama sebe tím výbuchem vyděsila,rozbrečela se naplno. Složila se na lavici a třásla se pláčem. Petr se zvedl a chystal se odejít. V tu chvíli vešel do třídy Marek. První,co uviděl,byla plačící Karol. Pak si všiml Petra,který se zvedal od ní z lavice. "Hej! Cos jí udělal? Nepřej si mě potkat až budeš sám!" Petr,odjakživa bázlivější, se ohradil: "Za to můžeme vlastně všichni." A zmizel ze třídy.

Neměla jsem na Petra tak vyletět.Ale já už to nezvládám. Prostě nemůžu. Co dělám špatně?


"Karol? Co se ti stalo? A co to Petr říkal?" Karol nic. "Karol? Vnímáš?" "Jo..." vzdychla. Marek ji objal kolem ramen. "Řekneš mi,co se stalo?" "T-to... to... a-asi n..ne...promiň." Karol se rozbrečela ještě víc.


Dneska je všechno hrozně zvláštní. Nejdřív zařvu na někoho,na koho bych nekřičela ani v nejhorších snech a nakonec se stane něco,co bych vůbec nečekala. Marek mě ještě nikdy neobjal,ať jsem na tom byla sebehůř. A dneska ani necítím cigarety. Jako by se zrovna dneska mělo něco stát!


"Karol? Prosím tě,zase nevyleť. Můžu se tě na něco zeptat?" Marek se nervózně kousal do rtu. Karol zvedla uslzený obličej. "Mně už je všechno jedno. Ptej se,na co chceš..." "Nevyleť,prosím. Je to trapný,že se zase ptám,ale nešla bys v pátek do Krakova? Je to sice dál,ale..."


Vždycky mě zve do Odry.Co se děje? Že...Ne. Ale poslední dobou je mnohem starostlivější. Snad... A... Když mě teď nepustí,udělám cokoliv...


"Tak jo," zašeptala Markovi do ramena. Ještě pořád seděli na lavici. "Hele,hrdličky, buď jděte od sebe nebo někam jinam. Já bych si ráda připravila učení," vybafla Jana,Karolina sousedka v lavici. "Tak v pátek,v šest u Krakova,jo?" "Jo." "No ne,mada Povýšená šprtka jde do klubu?" popichovala Jana,která sama chodila po diskotékách už hodnou dobu.

Ta káča všechno zkazila. Ani jsem si nevšimla,že už bude zvonit. Podle ní se to dá poznat,chodí tak pozdě,že už to snad ani víc nejde. Jak dlouho mě vlastně objímal? Čtvrt hodiny? Taková doba...Asi jsem usnula...


Pátek...Zhruba půl šesté
"Karol? Neměla bys už jít? Ať nepřijdeš pozdě..." "Mami,člověk by čekal,že ho nikam nebudeš chtít pustit a ty se ještě staráš jestli nejdu pozdě..." Karol byla najednou máma hrozně moc sympatická. "A mami,můžu se namalovat?" "Tak dobře,stejně bys to udělala někde na záchodě." Karol se rozesmála.


Jak to může vědět? No,asi je to holt moje máma... Mám jet autobusem? Radši jo... Nehodlám přijít pozdě....To je divný...Normálně když jdu za Markem,jsem úplně v pohodě. A dneska jsem nervózní jak naše angličtinářka...


Karol si sedla na lavičku nedaleko vchodu do klubu. Marek si ji určitě nemohl s nikým splést. Bylo za pět minut šest. "Ahoj,ty už jsi tady?" Marek se posadil vedle Karolíny a zase si nervózně okusoval ret.


Aspoň nejsem sama,kdo je tu neklidný...


"Maličko jsem to spletl. Krakov otevírá až o půl sedmé,zmotalo se mi to s Odrou." "To nevadí." Chvíli oba mlčeli. "Já ti chci něco říct," řekli zničehonic oba najednou. "Hele,já jsem to chtěla říct první!" smála se Karol a Marek se ulehčeně přidal. "Tak když jsi to chtěla říct první,tak začni," zvážněl najednou Marek. "Ne,začni ty." "Tak dobře,nechci se s tebou hádat, začnu já. Je to...dost složitý. Já.... Možná sis něčeho všimla a...Pěkně jsem se do toho zamotal." "No to teda. Tak víš co? Začnu já. Poslední dobou mi přijdeš úplně jinačí. Jakoby... starostlivější. A... pozornější. A já jsem...jak...Tam ve třídě,jak jsi mě... objal...tak...já...tě asi miluju. Pomohlo ti to?" Karol se opatrně podívala na Marka. "Jo,pomohlo. Vlastně jsem chtěl říct úplně to samý." Zase oba mlčeli. "Hele,už je po půl.Jdeme?"


To je fajn,že to šlo takhle dobře. Bála jsem se,co mi řekne. Bála jsem se,že to bude trapas,ale šlo to v pohodě. Já jsem teď tak nemožně šťastná...


Čekal jsem,že to budu muset říct sám. Ale bylo to v pohodě. Karol je vážně bezva. Já sám bych to nedokázal říct. Nejlepší na tom je,že....to není...slepá ulice...


Krakov
"Bylas už někdy na takovýmhle místě?" "Ne,nebyla. Premiéra!" Marek se zatím posadil s Karol k baru. "Dáš si něco? Nemusíš si dělat výčitky," dodal,když se Karol na něj zvláštně podívala. "No...Něco obyčejnýho..."


Karol,promiň. Chci ti jen pomoct...Troška alkoholu tě rozveselí....


"nechceš jít tancovat?" "No já...vlastně...když chodíme do Odry,tak většinou netancujeme a mě se doposud docela dařilo se tomu vyhnout." Marek se docela lekl. "proboha vždyť to nic není! Přinejhorším budeš jen šlapat na místě,no." Karol,lehce posilněná alkoholem,chytla Marka za ruku a vtáhla ho do davu lidí.


Páni,ta je teda rozjetá! Nikdy jsem ji takhle živou a veselou neviděl...


"Víš,já bych už se měla chystat domů. Máma mi dovolila jen do jedenácti." "Tak dobře. Půjdeme hned?" "Jen když si se mnou zase sedneš na lavičku a ještě chvilku si popovídáme," odpověděla rozjařeně Karolína.


Zvládnul jsem to,není namol...Uff....


"Tak jo.Ale nepůjdeme do našeho parku? Jako na sídliště? A povídat si můžeme i cestou." "Nooo...." Karol Marka sjela naoko přísným pohledem. "Taaak....tak teda jo." Zase se rozesmála. "Proč se pořád směješ? K tobě mi to vůbec nesedí. Ale ne,ne,nevadí mi to," rychle dodal,když zachytil Karolínin (opět jen naoko) vzteklý pohled.


Já to vím moc dobře. Ale pomohlo jí to,je teď veselejší a na všechny problémy se vykašlala. Sluší jí to o dost víc.


"No já myslela,že zrovna ty to víš. V tom pití určitě něco bylo. Můžeš za to ty,ale dík. Já mám teď úplně skvělou náladu!" "Koukni,nepovídáš hlouposti? Já vím,že jsem ti to měl říct, byl jsem na tebe hnusnej a nezasloužím si tě…" "Kašli na to,je mi bezva!" Karol se roztančila kolem zmateného Marka.


Aspoň jednou se má fakt dobře…


Páni mně je tak lehko… Jako by všechny problémy byly nic a vypařily se…


"Koukni,šli jsme moc pomalu a už je za pět minut jedenáct." Marek se podíval na Karol,která posmutněla. "To je škoda. Ale příští pátek jdu zase!" "Tak jo,tentokrát už o půl sedmé,jo?"


Zhruba o tři měsíce později...
"Ještě jeden drink." Karol seděla u baru v klubu Krakov a byla už slušně napitá. Vedle ní seděl Marek,v ruce cigaretu,před sebou téměř vypitý drink. "Koukni,až to dopiju,půjdeme tancovat jo?" Karol už úplně kašlala na svoje dřívější zásady kromě jedné-že nebude kouřit. "Za ty tři měsíce solidní změna. Když jsme tady byli spolu poprvé,bál ses tancování asi jako kule z chemie a dneska mě zveš sám! A víš co? Já udělám další změnu. Příště jdeme do Odry!"


Páni,tři měsíce a jak se změnila. Je teď mnohem ráznější a veselejší. A taky se celé třídě kvůli ní zhoršil prospěch…Ale aspoň že už se pořád netváří jako by jí umřel Sandy…


O týden později,Odra...
"No teda! Je to tady mnohem lepší než Krakov. Víc místa a zajímavější drinky než tam." "Tak si pojď něco dát ať pak můžem na parket." Jenže tady nastala osudná chyba. Karolino tělo už bylo tak zmožené častým pitím množství alkoholu,že se rozhodlo stávkovat. "Marku? Mně je nějak divně." "Zkus si dát vodu,snad ti bude líp. Hele,Hanka s Marčou. Řeknu jim,ať tě pohlídají. Já musím… No… za svojí partou. Nevadí ti to?" "Ne,jen běž… Ahoj holky!" "Čau Karol. Hele,tys to dneska nějak přehnala,ne?" Marča si trošku rýpla. "Ale Mari,nevypadá jako opilá,spíš jako kdyby něco měla,možná LSD?" Hanka měla o spolužačku starost. "Vy jste ale krávy. Měla jsem jen jeden drink. Nevíte,kde je Marek?" "Většinou bývá támhle vzadu-" začala Hanka. "Ty blbko! On si šel vzít a ty ji tam teď pošleš!" Marie znala Marka z trochu jiného směru než Karol. Věděla,že si občas vezme LSD nebo extázi,ale Karol by do toho sám nikdy nezatáhl.


Hej,co si sakra šel vzít? No teda,mně je ale špatně…Já tam snad nedojdu…


"Markuuuuuuuuuuu!" Karol omdlela. "Hej,Karol! Co je? Nee!"


Vynesu ji ven a zavolám sanitku. Něco se jí stalo! Drogy určitě neměla,to bych poznal… Tak co se ale děje? Ještěže jsem si to LSD nevzal...


"Karolínko! Prober se! Už jedou,neboj,já jsem s tebou,hlavně vydrž..." Sanitka dorazila. "Další opilá holka,to snad není možný..." bavili se záchranáři,když bezvědomou Karolínu nakládali do sanitky. "Ne! Opilá není,ani drogy neměla!" "Jak to víš? Byl jsi snad s ní? Kdo jsi?" "Já jsem...její bratr! Byl jsem celou dobu s ná. Můžu jet s vámi?" "To asi nepůjde. Ale snad se za ní budeš moct zítra stavit." Lékaři nastoupili do sanitky a odjeli. Zdrcený Marek se vrátil domů.


Sobota ráno,nemocnice...
Marek přiletěl bez dechu k vrátnici. "Hledám Karolínu Moravovou. Přivezli ji včera v noci." "Aha,ano,leží na JIP. Je to v támhleté budově,první patro." "Děkuju!" zavolal Marek už v běhu. Bleskem proletěl dveřmi a po schodech do patra na oddělení JIP. Málem se srazil se sestrou. "Promiňte,můžu ke Karolíně Moravové?" "Doufám,že ano," usmála se sestra. "Pokoj číslo pět." "Karol! Karolínko! Ty jsi živá!" Karol se vylekaně posadila. "Marku! Probudil a vyděsils mě," řekla trošku vyčítavě. "Promiň,já jsem tak rád,že jsi živá. Co ti vlastně je?" V tu chvíli vešel do dveří lékař. "Tvoje sestra si poznamenala život. Včera toho měly její játra už dost. Přiotrávila se alkoholem." "Se..." zatvářila se udiveně Karol. "Pst," sykl Marek. "Asi tak za dva nebo tři týdny bude možné ji odpojit a tedy snad i propustit," dokončil doktor a odešel. "Marku,já už se nikdy alkoholu ani nedotknu. Ani nevíš,jak mi včera bylo špatně," zašeptala Karol. Marek přikývl. "Vlastně jsem to spískal já. Neměl jsem ti dávat ten alkoholický drink." "A já jsem si ho neměla příště dávat znova. Už nikdy k tomu ani nepřičichnu."

A co myslíte,že Karol udělala hned další pátek,když ji pustili z nemocnice??

Blend American Paint Horse

6. března 2009 v 22:00 | Frii605 |  Články starého blogu
BLEND AMERICAN PAINT HORSE

Moje hodnocení: 90% - dobrý obrázky i zpracování,ale bylo to ve spěchu,dalo se i líp...


Blend s Alter Real

6. března 2009 v 21:38 | Frii605 |  Články starého blogu
BLEND S ALTER REAL

Moje hodnocení: 80% -špatný obrázek


Blend s Achal Teke

6. března 2009 v 21:18 | Frii605 |  Články starého blogu
BLEND S ACHAL TEKE

Moje hodnocení: 70% - špatná volba obrázku (ty rozdílný velikosti jsou schválně!!)